Refleksoloji’nin temelinde, rahatsızlıkların enerjinin belli bir yerde bloke olmasından kaynaklandığı tezi yatar. Bu ilaçsız terapi, beden fonksiyonlarını normalleştirerek vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir. Normalleşmiş beden fonksiyonları insana rahatlama, kaliteli bir uyku ve toksinlerden arınmış bir beden sağladığı gibi, dolaşım sistemini de güçlendirir; ağrıları dindirir. Refleksoloji tekniğiyle, bütün vücuda masaj yapmadan stresi vücuttan uzaklaştırmak, rahatlamayı ve dinlenmeyi sağlamak mümkündür.

        Refleksoloji’yi,“ Ayaklar bedenin aynasıdır” sözüyle özetleyebiliriz. Daha geniş anlamda Refleksoloji, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vucudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirmesi olarak tanımlanabilir. Refleksoloji ‘denge’ sağlayan bir terapidir. Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır.

        Refleksoloji toplam 4 gün süreli bir eğitimdir.  Refleksoloji eğitimimize katılanlar 32 saatlik bir eğitim sonunda Kum Day Spa Eğitim Sertifikalarına hak kazanacaktır.

Eğitimimizin içeriği;

  • Refleksoloji nedir? Alan terapisi nedir? Nasıl fayda sağlar?
  • Kullanılan teknikler nelerdir?
  • Refleksoloji ve günlük sıkıntılarımız için uygulanması
  • Refleksoloji rutini

Eğitim için ön koşul Refleksoloji eğitimi, temel masaj eğitimi olan uzmanlar için hazırlanmıştır. Eğitimin seviyesi ve kalitesi açısından bu koşula uymamız önemlidir. Temel masaj eğitimi olmayan katılımcılar için ayrı bir eğitim düzenlenecektir.