Taş masajı, ”Bach” çiçek analizi, refleksoloji… Terapilerden terapi beğenin. Hangisini veya hepsini birden yaptırmak istiyorsanız başvuracağınız adres: İpek Çaldemir.

Çaldemir , terapisinde volkanik dağların eteklerinden temin ettiği taşları kullanıyor. Taş terapisi, ısıtılmış ve soğutulmuş bazalt taşlarıyla özel bir teknik uygulanarak yapılıyor. Taşların yardımıyla ısı, bedenin derinliklerine nüfuz ettiriliyor. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini sağlıyor .Sıcak taşla yapılan bir ovma hareketi, normal bir masajdaki on ovma hareketine eşit. Çünkü taşın sıcaklığı kan dolaşımını anında harekete geçiriyor .Sıcak taşların arasında tost olmak, kulağa biraz Çin işkencesi gibi gelse de kendinizi bir kumsalda sıcacık kumlara gömülmüş gibi hissediyorsunuz.

Çiçek terapisi ise en eğlenceli olanı. 39 farklı bitkiden dördünü seçiyorsunuz. Rengini beğenebilirsiniz, tomurcuklu olması size cazip gelebilir, yapraklarının kıvrımından etkilenmiş olabilirsiniz. Her çiçeğin kendine göre olumlu veya olumsuz özellikleri var .Böylece seçtiğiniz çiçekle karakterini özdeşleştirmiş oluyorsunuz. Terapinin anafikri, her fiziksel rahatsız1ığın arkasında bir duygusal sorunun yatması prensibine dayanıyor. Detaylı bir yorumlamadan sonra çiçeklerin pozitif yaşamsal enerjileri, duygusal sorunlarınızı çözmeniz için kullanılıyor. Bunun için de seçtiğiniz çiçeklerin özlerinden hazırlanan karışımı, her gün dilinizin altına damlatıyorsunuz. Hatta isteyenler sularının içine damlatarak içebiliyor. İpek Hanım’ın marifetleri bununla da sınırlı değil. İstanbul’da pek de yaygın olmayan çok özel bir masaj tekniği uyguluyor: Refleksoloji.

Bu masajın temelinde, enerjinin belli bir yerde bloke olmasından çeşitli rahatsızlıkların meydana geldiği tezi yatıyor. Ayaklarda vücudun tüm bölgelerine, organ ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların vücut anatomisinin yansıması olduğu prensibine dayanan bir masaj tekniği. Özel el ve parmak teknikleriyle bu refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak vücutta fizyolojik değişikliklere yol açıyor.