Merkezimiz ve merkezimizde uygulanan doğal terapilerle ilgili 2000 ve 2001 yıllarında basında yer alan haber ve röportajları sizler için derledik.

Kasım 2001 – MARIE CLAIRE – Baştan Aşağı Sağlık!

Aromatik Hint Baş Masajı (Çampisaj) ile bedeninizin kendi kendini iyileştirme potansiyeli ortaya çıkıyor. Adeta hayata baştan başlıyorsunuz

25 Ekim 2001 – NTVMSNBC.com –  Stres ve yorgunluktan kurtulma yolu: Çiçekle terapi

Çiçek terapisinden stres, depresyon, aşırı üzüntü, şok, yorgunluk, regl öncesi gerginlik,saman nezlesinde yararlanılabiliyor.

9 Eylül 2001 – MİLLİYET- Ağrılarınızı taşlayın!…

Uykusuzluk, bel, sırt ve baş ağrıları çekiyor, stresten şikâyet ediyorsanız lav taşlarıyla yapılan ‘sıcak taş terapisi’ tam size göre…

Eylül 2001 – ELELE – Yeni Masaj Teknikleri -Alternatif Terapi

Fiziksel, duygusal ve zihinsel bütünlüğü sağlamak.  Modern yaşamın yorgunluğuna karşı vücuda enerji kazandırmak. Güçlenmek, stresten arınmak, kas ağrılarını gidermek… Bütün bunlar için tüm dünya hızlafarklı masaj tekniklerine dönüyor. Ancak masaj, doğru yapıldığında faydalı.  Gittikçe sayıları artan masaj merkezleri ve uzmanlarını sizler için araştırdık.

Eylül 2001 – COSMOPOLITAN – Stresin İlacı Çiçekler

Doğayla içiçe geçirilen saatlerin insanın üzerinde nasıl olumlu bir etki yarattığını hepimiz biliriz.  Doğal yollarla stresten arınabileceğimizi belirten uzmanlar, çiçeklerden oluşan bir çok tedavi yöntemi öneriyor.

Ağustos 2001 – KADIN VİZYON -Aromatik Hint masajı ÇAMPİSAJ 

Yaşam bilimi Ayurveda’nın içinden doğarak Hindistan’da 5000 yıldır uygulanan Çampisaj; bedenin enerji noktalarına dokunularak fiziksel ve ruhsal rahatlama sağlıyor. Çampisaj zihni dinlendiriyor, bedeni rahatlatıyor ve bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırıyor. Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücünü ortaya çıkarıyor.

Ağustos 2001 – FORMSANTE -Taşlarla Sıcacık Bir Seremoni – Bedeniniz taşlarla rahatlayacak

Taşların büyüsüne inanmanız gerekmiyor. Ancak öyle bir masaj tekniği var ki vücudunuzu sadece rahatlatmıyor, aynı zamanda kronikleşmiş rahatsızlıklara da iyi geliyor. Sıcak Taş Terapisi ile suyun ve ısının gevşetme etkisinin yanında, iyileştirmegücünün de farkına varacaksınız.

10 Ağustos 2001 – GÜLBENCE – Alternatif tedavi yöntemleri

Sıcak taş terapisi, ısıtılmış taşlar kullanarak ısının, bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisi. Masaj, ısıtılmış ve soğutulmuş taşlarla özel bir teknik uygulanarak yapılıyor. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini sağlıyor. 

28 Temmuz 2001 – MİLLİYET- Ayaklardan yayılan şifa

Uykusuzluk, yorgunluk, migren, sırt ağrısı artık sorun değil. Refleksoloji ile herşey çok kolay. Yapacağınız tek şey uzanıp ayaklarınızı İpek Çaldemir’e teslim etmek.

27 Temmuz 2001 – GÜLBENCE – Huzur ve sağlık kokularda gizli

Doğadan uzaklaştıkça sağlık problemleri ortaya çıkıyor.  Çünkü insan ve doğa ayrılmaz bir bütün. Doğanın sunduğu tedavi metotlarında biri olan aromaterapi tüm duyulara seslenerek iyileştiriyor..

Temmuz 2001 – FORMSANTE -Terapiyi ‘ayağına getir!’ REFLEKSOLOJİ

Leonardo da Vinci´ye göre, bir ´mühendislik harikası´ olan ayaklarımız, beden ve ruh sağlığımızın adeta bir aynası! Öyle ki, stresten baş ağrısına kadar pek çok şikayetleri ayaklarımız aracılığıyla tespit etmemiz mümkün. Nasıl mı? Tabii ki kökeni eski Mısır´a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniğiyle!

24 Haziran 2001 – ZAMAN – Mutluluk kokularda

Bitki özlerinden elde edilen kokular, insanları rahatlatan bir etkiye sahip. Aromaterapilerle rahatlamak ve mutluluğu yakalamak daha da yaygınlaşıyor.

13 Haziran 2001 – SABAH – Rahatlamanın Sırrı Taşlarda

Doğal terapi uzmanı İpek Çaldemir, ”Sıcak Taş Terapisi” ve ”Çampisaj”la enerji noktalarına dokunarak birçok rahatsızlıkta rahatlama sağlıyor.

Mayıs 2001 – FORMSANTE – Biberiyeli ya da Lavantalı Hint usulü rahatlama tekniği – ÇAMPİSAJ

5000 yıl önce saçların güzelliği ve sağlığı için yapılan bir masaj şimdilerde aromatik yağlarla beden yorgunluğunu atmanın en gözde formülü. Hint usulü Baş masajı“Çampisaj” bir dokunuşla neler yapılabileceğini gösteriyor.

14 Nisan 2001 – AKSİYON – Reçete Doğu’dan Gelir

“Kocakarı ilacı” nın tabiri bile unutulmak üzere. Oysa halk ilaçları kökenine dayalı Uzakdoğu’nun doğal sağlık sistemi ve yaşam felsefesi önce üniversitelere taşındı, şimdi de dünyayı kuşatmakta. Bizim kültürümüzde var olan ilaç ve tedavileri büyükşehirlere taşımış herhangi bir eğilim görünmüyor fakat lüks semtlerde adım başı Uzakdoğu kökenli tedavilerin uygulandığı mekanları görmek mümkün.

Mart-Nisan 2001 – BUĞDAY – AROMATERAPİ: Kokunun Gücü

Aromaterapi, bitkisel özyağları kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağhğı için kul/anarak bedenin iyileşme gücünü ortaya çıkarıyor. Bu doğal terapi yöntemi, masaj, buğu, kompres ve mekanın kokulandırılması yoluyla fiziksel ve duygusal iyilik hali sağlıyor.

Şubat 2001 – FORMSANTE – Gizemli Kokular ve Yağlarla Gelen Güzellik – AROMATERAPİ

Yoğun iş temposu, ayaküstü yapılan hızlı atıştırmalar, evdeki koşuşturmalar… Ertesi güne isteksiz, yorgun başlamanız kaçınılmaz . Oysa, doğanın bize sunduğu nimetlerden yararlanarak güne sağlıklı ve enerjik başlayabilirsiniz. Nasıl mı? Aromatik yağların o’gizemli’ kokuları eşliğinde yapılan masajlarla!

1 Şubat 2001 -DÜNYA – Doğal Yaşam İçin Doğal Terapiler

Yoğun iş temposu, stres, trafikle mücadele, zamansızlıkla gelen hızlı atıştırmalar, uyanık kalmak için içilen çaylar ve kahveler, gün boyunca süren toplantılar ve hiç bitmek bilmeyen telefon konuşmaları; bütün bunların arasında bir de alışkanlık haline gelmiş sigara kullanımı ve daha güne başlamadan tükenen enerjimiz… Ya gün sonu yorgunluğu, hele havalar da bu kadar değişken olunca!..

15 Ocak-15 Şubat 2001 – EKOL – Ağrılara Son!

MİO GRUP doğal terapi hizmetleri olarak 1 yıldır faaliyet gösteren doğal terapiler uzmanı İpek Çaldemir, uyguladığı doğal içerikli masaj yöntemleri ile sizlere pek çok konuda yardımcı olmayı amaçlıyor.

5 Ocak 2001 – RADİKAL – Ayağına Bak Durumunu Anla

Refleksoloji, ayakta belli noktalara dokunarak sindirimden solunuma tüm fonksiyonların harekete geçirilebileceğini öne süren bir öğreti. Refleksoloji uzmanı İpek Çaldemir, ‘Ayakta sindirimle ilgili noktaya basarsam, karnınız guruldar’ diyor!

Ocak 2001 – L’OFFICIEL – Zen’gin Ruhların Zaferi

Ülkemiz de artık doğal yaşam trendine ayak uyduruluyor! Son yıllarda dünyayı kasıp kavuran rahatlama teknikleri ve bitkisel terapiler ruhsal ve bedensel olarak bize bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Bach Çiçek Terapisi, Power Yoga, Pilates ve gevşeme yatağı Soft-Pack bu yepyeni tekniklerden sadece birkaçı…

31 Ekim 2000 – STAR – Terapiyle Rahatlayın

Sıcak Taş Terapisi ile vücudunuzdaki negatif elektriği atarak, birçok rahatsızlıktan kurtulmak mümkün.

2 Ekim 2000 – YENİ BİNYIL

İpek Çaldemir , 60 dereceye kadar ısıttığı 52 adet sıcak taşı vücudun enerji merkezlerine yerleştirerek hem ağrılarınızı alıyor hem de ruhunuzu ferahlatıyor.

Ekim 2000 – ELELE – Terapiyle Rahatlayın

Sıcak Taş Terapisi ile vücudunuzdaki negatif elektriği atarak, bir çok rahatsızlıktan kurtulmak mümkün.

Eylül 2000 – LIFE + – Çin İşkencesi Değil Taş Terapisi

Taş masajı, ”Bach” çiçek analizi, reflekso1oji… Terapilerden terapi beğenin. Hangisini veya hepsini birden yaptırmak istiyorsanız başvuracağınız adres: İpek Çaldemir.

Eylül 2000 – COUNTRY HOMES – Çiçek ve Sıcak Taş Terapileri

Mio Grup Doğal Terapi Merkezinde klinik aromaterapi, sıcak taş terapisi, refleksoloji, manuel lenf drenaj ve çiçek terapisi gibi doğal yöntemleri uygulayan İpek Çaldemir’le bu terapiler hakkında söyleştik.

8 Ağustos 2000 – HÜRRİYET – Taşlarla Terapi

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, 2000 yılında bile tabiatın bize sunduklarından vazgeçmemiz imkansız. Terapide kullanılan bir doğal malzeme de taş.  Terapist İpek Çaldemir terapi taşlarını volkanik dağların eteklerinden temin ediyor. Yaptığı işi de kişilerin güzelliği için sağlıklarına destek sağlamak olarak nitelendiriyor. Çaldemir’le doğal terapi yöntemlerini konuştuk.

Ağustos 2000 – AMİCA  – Bedenimizin 7 Sır Noktası

Adem ve Hava’nın cennetten kovulması aslında hepimizi ortak bir arayışa sürükledi: Kayıp cennetimize kavuşmak ve “birlik” duygusuna erişmek. Chakra felsefesinden yola çıkarak, tıkanan enerji merkezlerimizi açmanın pratik yollarını sizin için araştırdık.

Ağustos 2000 – MEDISHOP – Aromaterapi İle Rahatlayın 

Aromaterapi ile pek çok sağlık sorununuzu çözebilirsiniz. Aramoterapi eğitimini yurtdışında aldıktan sonra Türkiye’ye gelen İpek Çaldemir, terapiyi evinde uyguluyor.

Temmuz-Ağustos 2000 – BUĞDAY – İçimizdeki Doğal Şifa

Yoğun iş temposu, stres, trafikle mücadele, zamansızlıkla gelen hızlı atıştırmalar, uyanık kalmak için içilen çaylar ve kahveler, gün boyunca süren toplantılar ve hiç bitmek bilmeyen telefon konuşmaları; bütün bunların arasında bir de alışkanlık haline gelmiş sigara kullanımı ve daha güne başlamadan tükenen enerjimiz… Ya gün sonu yorgunluğu, hele havalar da bu kadar değişken olunca!..

Temmuz 2000 – MARIE CLAIRE – İnsanı Kendi Doğasıyla Buluşturan Terapi

Suda ısıtılmış taşlar , aromatik yağlar , çiçek kokuları ve vücudunuzun fiziksel ve ruhsal ihtiyacına özel bir masaj… Ulus’taki ev-ofisinde doğal terapiler uygulayan İpek Çaldemir, Sıcak Taş Terapisi’nde doğayı insanla, insanı kendi doğasıyla buluşturuyor.

Temmuz 2000 – HARPER’S BAZAAR – Başımıza Taş Yağıyor

Taş masajı, çiçeklerle kişilik analizi, refleksoloji… Bunların ne olduğunu bilenlere, İstanbul’da hepsini bir arada yaptırabilecekleri bir yer olduğunun müjdesini verelim. Bilmeyenler ise hayatlarını değiştirecek bu yazıyı vakit geçirmeden okusun.

Haziran 2000 – ELLE – Doğal Terapilerin Önemi

İstanbul’da doğal terpilerin koruyucu sağlık için kullanıldığı yeni bir merkez açıldı.

Haziran 2000 – FORMSANTE – Sıcak Taş Terapisiyle Daha Çok Oksijen

1993 Yılında Arizana’da Mary G.Hannigan tarafından geliştirilen Sıcak Taş Terapisi,İstanbul’da İpek Çaldemir tarafından uygulanıyor.